letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: O zvířatech

Jak jsme si pořídili Kočičáka

Autor: martina f.

25.02.2009 21:00

Kdysi dávno, tak dávno, že už to snad ani není pravda, jsme měli jenom pejska, malýho chlupatýho - to je asi nejlepší popis. Rodiče neznámí, ale přesto tvrdíme, že je to kříženec vlčáka s jezevčíkem. Dokonce už i jeden neznámý mladík to "správně" poznal a ověřoval si to. Pak ještě jedna charakteristika byla dost přesná: jednou se rozeběhl jak splašený proti štrůdlu dětí, těsně před skupinkou hodil myšku a prudce je oběhl. První šli dva malí kluci, sice trochu vyjukaní, ale vlastně nadšení. A jeden z nich povídá: "Ty jo, ty jo, viděls′ to? To byla nějaká stíhací veverka, nebo co?!" Tak to je náš Pes, na jezevčíka moc vysoký a moc krátký; zbarvením a hlavně ocasem jasný vlčák:o).

Kdo s kohoPodobně jako většina psů má moc rád kočičky. Bohužel kočičky to vůbec nechápou, a když se k nim žene (nadšeně jako stíhací veverka), kočky v tom nevidí pokus o spřátelení, ale jasný útok, takže hned zdrhnou, nebo prsknou a snaží se ho seknout (ale to jen ty odvážnější). My jsme ale tu jeho radost z kočiček pochopili správně, a jednou v nerozvážném rozmaru jsme mu řekli, že dostane kočičku, když bude hodný.

Další den jsem si ještě dělala legraci, že to pochopil, a proto je tak strašně hodný. Za týden nás ta legrace trochu přešla, za měsíc jsme znervózněli už hodně, že už asi opravdu tu kočičku budeme muset pořídit. Já jsem si sice se zvířaty vždycky povídala, jakože mi rozumí, ale o takových těch ... zvířecích věcech, jako že ta voda v misce je naprosto hnusná, že to chápu, že ta z kaluže je mnohem lepší. Ale že Pes pochopí, že bude mít doma vlastní kočičku, když bude hodný, to by mě nikdy nenapadlo.

Tak byl už celé dva měsíce nesmírně hodný, ani jednou nezdrhnul, nevyl uprostřed noci, nenosil nám do postele mokré špinavé tenisáky, na všechny kolemjdoucí psy se zásadně usmíval, nezdrhal za hárajícíma fenkama, poslouchal na slovo (dokonce jsem ho začala podle zkoušet, jako že když ho během 5 minut 5 × zavolám k noze, že ho to už musí přestat bavit, ...nepřestalo).

Když už šlo do tuhého a já si začala vzpomínat, kdo mi v posledních letech nabízel někdy nějaká koťata, vyřešila to kamarádka. Potkala mě a zeptala se, jestli ještě pořád chceme tu kočičku, a já začala vyhýbavě odpovídat, že sice jo, ale bylo by to lepší, až se přestěhujeme o ty tři patra níž, teď bysme museli dělat klíčníky a dveřníky, dvě patra nahoru, dvě patra dolů... Nenechala mě domluvit a oznámila mi, že už se nám narodila! Mně spadla čelist, ten ženský rod mě nenechal na pochybách a přemýšlela jsem, kolik kamarádů přemluvím, že kotě od naší (budoucí) kočičky prostě musí mít, protože to byla moje největší noční můra - každých pár měsíců udávat nová a nová koťata (to klíčnictví a chození dvě patra dolů, dvě patra nahoru, bylo tak o dvě třídy níž:o), o kastraci jsme tehdy nechtěli přemýšlet.

Nakonec týden před tím, než jsme si pro to malé chlupaté nic jeli, nám zavolala nešťastná majitelka maminky koťat, že zrovna byla u veterináře, a že se dozvěděla, že bohužel (!) nemá tři kočičky, jak si původně myslela, ale tři kocourky, a jestli to kotě ještě budeme chtít. Po telefonu se mi snadno podařilo nedat najevo, že se mi právě utrhl asi tak 3 kilogramový kámen rovnou od srdce.

Pro kocourka jsme si jeli i se Psem. Asi tím nadšením, že konečně bude doma i někdo podobně chlupatý jako on, okamžitě zapomněl na dobré vychování a od té doby už zase zdravě neposlouchá. Někdy mi sice vadí, že musí nejdřív dostat na zadek, než si zase vzpomene, co znamená "k noze", apod., ale je s ním veseleji, než když byl Pes Poslušný. 

A toho dveřníka a klíčníka samozřejmě děláme, složitá konstrukce na sousední ořech se nesetkala s pochopením, takže se (jako máma kvočna) uprostřed noci budím hrůzou: "Prší a Kočičák je venku, honem ho musím jít zachránit!" a letím ty dvě patra dolů, abych si vyslechla spoustu (ještě že jen mňoukaných) výčitek, jak nám chudák malá zmoknul, že na něj spadlo aspoň 5 kapek a navíc si málem namočil levou zadní tlapku... A já nesouc jej nahoru se nestačím divit, jak může být v takovém nečase úplně suchý:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.81

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.2

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

západ slunce