letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: O zvířatech

Hladovka

Autor: martina f.

10.03.2009 12:10

Náš Pes nemá na jídlo moc čas. Ne snad, že by nejedl vůbec, ale občas si tak mezi hrou vzpomene, že by si něco dal, a tak jemu (i nám) zcela vyhovuje nasypat misku granulí, ze které může jíst kdykoli. Když ji vyprázdní, donese si ji. Někdy se stane, že si nevšimneme donesené misky hned, pak ji poponese znovu, ale tentokrát ji na zem upustí z větší výšky.

Když k nám přišel malinkatý Kočičák, velice rychle se také rozhodl pro granule, takže měl každý svou misku s granulema, a celkem snadno jsme jim vysvětlili, že má každý svoje, že to je vlastně totéž, tak si nemusí nic závidět a tudíž není jediný důvod pro to, jíst si navzájem z misky:o)

Fungovalo to tak docela dlouho, a to i po velké kočičí nemoci, kdy byl Kočičák "odsouzen" k doživotní dietě, u granulí už prostě zůstalo. Kočičí dieta byla původně pouze v příchuti kuře, tak nebylo co řešit. Jenže po čase se objevila příchuť mořské ryby, nadšeně jsem ji zakoupila a Kočičák ji stejně nadšeně baštil. Pak jsme to nějaký ten rok střídali, kuře - ryba... Jednou měl Kočičák asi půl dne prázdnou misku, protože jsem si včas nevzpomněla, že mám koupit nový pytel. Po půldenním "hladovění" bych očekávala, že se na plnou misku vrhne, sice se vrhl, snědl asi 2 granulky, pak poodešel doprostřed místnosti a začal si náramně stěžovat. A že prý on chce rybu, kdo má to kuře jíst, ať si to laskavě zkusím, když mu to kupuju.

Docela nás to překvapilo, ještě jsme to s ním zkoušeli, přeci tam nebudeme mít pro něj dva velké načaté pytle. Ale když už potřetí přišel k misce, jednou zobnul a šel si stěžovat, kapitulovali jsme a zakoupili druhý pytel, ale aspoň jsme je míchali, aby se snědly oba. To jsme ještě netušili, že to není naposledy...

Asi před dvěma lety naše kamarádka začala prodávat psí a kočičí baštu, lepší než standard. Pro Psa jsme ji začali kupovat, ale u Kocoura jsme o tom nebyli přesvědčeni, kvůlivá té doživotní dietě. Ale dostali jsme vzorky, a tak že mu je aspoň zkusíme dát. Vzorky dostal, ale k tomu měl pořád ještě i dietu. Vzorky jsou malé, po čase došly, a my nebyli přesvědčeni, že by to měl jíst, i když si na druhou stranu dodnes nejsme jistí ani tou dietou.

Kocour měl najednou jenom dietu, žádný zákusek nebyl, a stalo se to, co už před lety; přišel k misce, tvářil se hladově, jednou zobnul, a pak si šel stěžovat osobně každému z nás, že ty granule v misce jíst nebude. Nám se to moc nelíbilo, takhle rozmazlený Pes nikdy nebyl, ten snědl (i když pomalu) vždycky všechno, co dostal, ten si stěžuje jen na prázdnou misku. Několikrát jsem Kocoura k misce i strčila, že to je jeho, a jen ať baští, nic jiného nedostane. Jenže vydržte koukat dva dny na hladového kocoura...

My to nevydrželi nakonec ani den. Kocour se opět na znamení toho, že má hlad, přesunul k psí misce, kde se začal prát s granulemi většími než jeho tlamička. Má zakázáno jíst ze psí misky, ze své nechtěl, tak jsme podlehli. U kamarádky jsem objednala v půl jedenácté večer granule pro Kocoura, aby mi je druhý den přivezla... Kamarádka se hned strachovala, jestli není nemocný, když nechce jíst, ale po vysvětlení, že jíst chce, jen ne to, co mu dáváme, se smála, že i Kocour se naučil, že protestní hladovka občas funguje. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.2

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

západ slunce