letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

22. 4. 2018
Rubrika: O zvířatech

Na výletě

Autor: martina f.

26.03.2009 15:59

Když začal Kočičák chodit ven, tak přesto, že je to tvor samostatný, přidává se k nám na procházky se Psem. Na krátké psí procházky s námi chodí skoro vždycky, pak jsme taková bojovná jednotka. Pes jde vždycky první, to je průzkumník, všechno první najde, vidí, občas i hlásí. Kocour kráčí většinou důstojně vzadu, generál. My jsme ti pěšáci uprostřed...

Kocour má ale několik různých scénářů. Někdy se tváří uraženě, a předstírá, že s námi nemá nic společného. V takovém případě, když se na něj otočím, se okamžitě zastaví, a začne se mýt nebo se i on otočí dozadu, jakože na někoho čeká (nikdy tam nikdo nebyl:o). Pak se nenápadně dívá zpátky na nás, jestli ho ještě pozorujeme nebo už ne. Když zjistí, že ne, rychle se rozeběhne za námi, ale běda když se otočím i já, znovu zastaví a myje se ještě důkladněji než před tím. Ale i když (skoro úspěšně) předstírá, že s námi nemá nic společného, přesto si na nás zamňouká, když zalezeme za roh. Už se mi i stalo, že jsem se zpoza rohu po mňoukání vrátila a uviděla, jak Kočičák běžel rychle za námi, ale jak mě uviděl, hned si sedl na zadek a že nic, on nemňoukal, jak mě to mohlo napadnout?!

Druhý scénář považuji za normál, a asi je i nejčastější, Kocour jde pár metrů za námi, občas se splaší, uloví Psa, zase se vrátí dozadu, vůbec ukazuje, že k nám patří a jde s námi. Třetímu scénáři říkám "opuštěný kocour". Jde za námi hrozně se loudá. Stačí ale jen projít za autem, takže nás Kočičák nevidí, okamžitě si sedne třeba uprostřed ulice a zoufale mňouká, že tam zůstal úplně sám, a že jsme ho ztratili, ať si pro něj přijdeme. Někdy se rozeběhne hned, jak vykouknu zpoza rohu, auta, stromu, jindy se jen zvedne ze sedu, a mňouká dál, abych si pro něj přišla. Prostě opuštěný Kocour, kterého někdo našel.

Protože jsme byli povzbuzeni tím, jak s námi chodí na krátké procházky, řekli jsme si, že bychom mu měli ukázat, že se autem nejezdí jen na veterinu, kde ho obvykle trápěj, ale i na příjemnější vyjížďky, například na výlet. Tak jsme jednou zjara, když svítilo sluníčko a bylo dost teplo, že se na chvíli i na zem sednout dalo, vzali s sebou Kocoura na výlet. Vyjeli jsme do blízkých stepí a lesů. Kocour byl na začátku trochu překvapený, že jsme ho vystrnadili z auta a kolem nic známého, ani ta veterina. Ale za chvíli se rozradostnil, rozeběhl, chvílema dokonce celou naši skupinku i vedl. Běhal kolem nás, skoro jako pejsek, lovil nás všechny, schovával se za stromy, zkrátka veselý kocour.

Na číhané u kalužeAle tu se ukázalo, že venku opravdu nevydrží běhat celou dobu, za chvíli se unavil, zpomalil chůzi, předstíral opuštěného kocoura. My měli s sebou foťáky, tak nám pomalejší chůze nevadila, jen Psovi se to moc nelíbilo. Za chvíli už bylo vidět, že únava dosáhla vrcholu. Padnul do vysoké trávy za vlast a spokojeně v ní usnul. Naštěstí ho osvěží i krátký spánek, tak než jsme vyfotili všechno okolo, jeho v pelíšku, hodili Psovi mockrát klacek, probudil se, vyštrachal se ven ze svého slaměného pelíšku a mňouknul, že může jít dál.

Pak jsme pokračovali lesem, zase se lehce zastavil, že musí prozkoumat okolí. Sedli jsme si na chvíli, vytáhli svačinky, co nám připravily naše maminky, a chvíli na Kocoura nedávali pozor. Po zakousnutí se do svačinky jsem chtěla zjistit, kde že toho Kocoura máme, otáčela jsem se jako holub na báni, ale ať jsem koukala, jak jsem koukala, Kocour nikde. Už jsem chtěla vyhlašovat poplach, posílat Psa na výzvědy, až jsem zjistila, že je asi 3 metry ode mě, jenže je tak dobře maskovaný, že jsem si ho vůbec nevšimla. Vynikající maskování! Vypadal tam jako opravdová divoká šelma. Za celý výlet jsme mohli ujít tak možná i 5 km, ale stálo to za to. A už má Kočičák slíbeno, že letošní jaro zase spolu vyrazíme:o) Ještě že už začíná:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.24

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

západ slunce