letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: O zvířatech

Myšilov II

Autor: martina f.

17.03.2009 20:07

Když jsem tu nedávno popisovala dvě živé myši donesené naším Kočičákem, nenapadlo mě, že se to myšilovení rozjede ve velkém. V poslední době Kocour uloví minimálně jednu myš denně. Překvapuje nás to množství, protože jen ve třech sousedních zahradách sídlí 6 dalších koček. Od posledního se změnilo i něco jiného - už to není ta jeho favoritka, co s ní byl domluvený, a ukazoval nám pořád tu samou živou (jak jej podezíráme:o), teď je zabíjí a vesele se jimi krmí.

Dneska ráno se Kočičák vzbudil v 5 hodin a přišel se mazlit. Normálně v 5 nevstávám (často mám problém i v těch sedm, kdy mi zvoní budík), tak jsem se ho snažila "uhladit" do usnutí, motorová pila se rozezvučela a čtvrt hodinu se mu hlazení líbilo. Pak jsem asi začala už moc usínat, ruka dostatečně nehladila, tak se rozhodl, že je na čase jít ven. V duchu jsem nadávala na ptáky, protože určitě právě jejich zpívání ho budí tak brzo. Tak jsem sešla dvě patra dolů, vypustila Kocoura, zalezla zpátky pod peřinu a předstírala spánek, že při tom předstírání třeba ještě usnu.

Před šestou mě pro změnu začal budit Pes, nejdřív, že se taky budeme hladit, jenže pak jsme oba slyšeli Kocoura za dveřmi. Po vpuštění dovnitř přišel důležitě do kuchyně, a uprostřed položil na zem svůj ranní úlovek, naštěstí mrtvý. Okázale dával najevo, že ho přinesl mně, byl to dárek! Položil myš, sám si zalezl pod stůl, odkud sem tam mňouknul. Nadšená jsem nebyla, ale nepoděkujte, když je to osobní dárek... Tak jsem poděkovala a snažila jsem se ho k myši i postrčit, ale ne, nepůjde, je to moje myš, dal mi ji.

Chvíli jsem přemýšlela, že ho tam nechám a on ji snad sežere, jenže představa Kocoura pojídajícího myš v naší kuchyni se mi už vůbec nelíbila, navíc jsem se bála, že by ji mohl chtít ještě darovat Mužovi (když já jsem jí pohrdla) a donést ji rovnou do postele. Tak jsem nakonec myš vzala a donesla na terasu. Přišlo mi vyloženě nespolečenské, že mu ji jen tak seberu a třeba vyhodím. Kocour k ní v kuchyni nešel, jako by říkal, že je moje. Najednou mu tam ale chyběla a začal ji smutně hledat, tak jsem ještě popadla Kocoura a donesla ho k ní na terasu, a ukázala mu ji. S tím jsem se vrátila dovnitř a snažila se nic si nepředstavovat.

Kocour se vrátil asi za 10 minut, a že by šel zase ven. Trochu jsem zanadávala, a s tím, že dneska už se fakt nedospím, jsem už vstala úplně. Kocour šel podruhé ven asi ve čtvrt na sedm. Zhruba za hodinu jsem odcházela už i se Psem na procházku, jaké bylo mé překvapení, když zase na chodbě, za dveřmi bytu čekal Kocour. A překvapení bylo ještě větší, když místo toho, aby šel domů, kam měl evidentně namířeno, šel hned zase s námi ven. Takže během dnešního rána jsem Kocoura vyprovázela ven třikrát! A pak aby se člověk vyspal:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.1

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.2

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

západ slunce