letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

20. 6. 2018
Rubrika: O špatných věcech

Televizní zprávy

Autor: martina f.

24.03.2009 20:17

Nemáme doma televizi, tak normálně na zprávy nekoukám, poslední dobou už ani moc nečtu zpravodajství na webu, jen nadpisy, ono to bohužel většinou stačí... Ale dneska mi zvědavost nedala, a pustili jsme zprávy na internetu. Zajímalo mě, jestli padla vláda, jestli přišla vniveč práce, kterou jsme poslední rok a půl dělali na podpisu jedné mezinárodní smlouvy. Vniveč přišla, kluci na písku si konečně těma bábovičkama navzájem rozmlátili hlavičky.

Ale to nebyla jediná špatná zpráva, chvíli na to mi ukázali bagry zakusující se do "mého" obchodního domu! Ne, nikdy jsem nevlastnila ani trafiku na rohu, ale tenhle obchodní dům je moje srdeční záležitost. Jako malé děcko jsem tam nesmírně ráda jezdila, samozřejmě ne kvůli nakupování, mohla by mě tam zajímat jedině čokoláda, jenže ta byla v přízemí, takže tam mě výjimečně nezajímala - milovala jsem ten obchodní dům kvůli eskalátorům. Až později se mi na něm líbily i jiné věci, členitost, trochu jsem se v něm bála, že se ztratím, zároveň se mi to líbilo. Ztrácelo se tam jinak, než když dneska vejdete do těch super, hyper a ztratíte se proto, že všechny uličky jsou stejné a je jich tam milión. Tam to bylo úplně jiné, z pohledu dnešních megaobchodníků malé, nepřehledné, z mého (a nejen mého) pohledu úžasné. Do poslední chvíle jsem doufala, že se ten dům podaří zachránit, stejně jako bych ráda zachránila i jiné nesmyslně zbourané domy.

To mi jen připomíná, že dosavadní ministr Bendl (neznám ho, je mi vcelku lhostejný, ale nějaká snaha tu evidentně byla) byl osobně přítomen v nádražní budově v Ústí nad Orlicí, a slíbil, že ji nezbourají. Bendl už ministrem není, nebo už jen dosluhuje, tak jen doufám, že ta budova přežije i několik dalších ministrů...

Poslední zpráva, kterou jsem dokázala vidět, byl popis, jak policisté, co mají chránit a pomáhat, zmlátili člověka, který jim chtěl pomoci při jednání s cizinkami. Nebyla jsem u toho, neznám ani jeho, ani ty policajty (i když na ně mám názor podobný jako na politiky). Ale když slyšíte od lékaře, tedy další postavy, která se původní potyčky neúčastnila, že ho připoutali k posteli poté, co mu byla zavedena infuze, ačkoli se nebránil, nejevil známky agrese, ani se nesnažil utéct ... tak bych utekla já, daleko, nejradši se nikdy nevrátit. Nejhorší je vědomí, že za žádnými hranicemi si nepomůžete, všude jsou ti blbci s kyblíčkama na písku, co místo toho, aby s nimi dělali bábovičky, mlátí se jimi po hlavách!

Potom jsme zprávy už radši vypnuli, a já si teď půjdu číst pohádky, abych mohla aspoň na chvíli věřit, že v těch knížkách dobro ještě vítězí...Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.12

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   červen 2018

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

západ slunce