letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

22. 4. 2018
Rubrika: O zvířatech

Kocour pomocníkem

Autor: martina f.

13.04.2009 13:30


Občas to našeho Kočičáka chytne a musí pomáhat. Celkem s čímkoli, jen už zjistil, že nemůže pomáhat s přípravou jídla, ani konzumací. Sice ho to mrzí, ale o to víc se snaží jinde. Přijde k pracujícímu členu rodiny a začne se otírat o nohy, pohlazení je fajn, ale chtělo by to něco víc...
Po vánočních svátcích jsem sundavala výzdobu na balkóně v prvním patře, Kočičák venku. I když by tam měl být spokojen, úplně nebyl, neb se nudil. Jakmile slyšel, že někdo vylezl na balkón, začal zezdola zdravit. Pozdrav jsem opětovala, ale on mňoukal pořád dál, všemožně mi dával najevo, že dělám něco nesmírně zajímavého a on chce být u toho.
Přerušila jsem sundavání výzdoby a šla pro něj dolů, Kocour se mi vrhnul do náruče a hned za krk. Tam se spokojeně uvelebil v poloze, kdy má zadek asi tak trojnásobný na šířku, ale velmi, velmi plochý:o) Ještě jsem se pokusila narovnat se i já, to se mi už nepovedlo, tak jsem šla zpátky na balkón celá hrbatá. Tam jsem znovu začala odvazovat výzdobu, Kocour se po druhém rameni začal opatrně sesouvat blíž, aby zjistil, co to tam dělám. Když mu konečně došlo, že se v zajímavosti té práce dost spletl, uvelebil se pohodlně přes celou šířku ramen  a spokojeně předl. Jsem na to už zvyklá, tak jsem pokračovala v práci a byla ráda za teplo na ramenou.
Soused nás ale asi takhle ještě neviděl, i když občas se tak Kočičák nosí i na procházkách, tak se na mě zadíval se zájmem, a hned po pozdravu se zeptal, jestli už trénuju na 30. dubna. Odpověděla jsem, že tohle už trénovat nemusíme, ale že z toho letos asi nic nebude, protože nemám koště. On se rozesmál ještě víc, a divil se, že nemám koště, tak jsem odpověděla, že mám, ale že nelítá, že nevím, co mu je. Na to mi poradil, ať ho ukážu Mužovi, ten že mi ho určitě spraví.:o)
Další činnost, ve které velmi rád pomáhá, je čtení. Jakmile kdokoli otevře knížku, časopis, noviny, a položí čtivo na rovnou podložku, Kočičák přijde hrozně pomalu a hrozně nenápadně a nastoupí na čtenou stránku, nejlépe i odstavec, nesplete se. Nejdřív si opatrně sedne, potom zkusí posed na všech čtyřech, a až ve třetí fázi si konečně lehne. Už několikrát jsem mu ustoupila a přestala číst, a po jeho vzoru usnula taky:o)


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.28

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

západ slunce