letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: O zvířatech

Fackovací pes

Autor: martina f.

20.05.2009 15:15

Fackovací pes není takový, co by někoho fackoval, je to utvořeno dle vzoru fackovací panák - takže pes je spíš fackovaný...

Náš Kočičák totiž fackuje psi, ne všechny, jen některé, a jen někdy. Nejdříve si to natrénoval na našem Psovi. Když ho naštve, tak vytáhne prostřední drápek na levé přední, podrží si Psa za obojek a pravou přední ho začne fackovat zleva, zprava, zleva, zprava... Samozřejmě u toho vypadá náležitě nabroušeně. Pes se snaží odejít z jeho dosahu, ale ten drápek drží pevně, tak pak se už jen nešťastně tváří. Vzhledem k tomu, že na něj v takové situaci Kočičák nikdy nevytáhl drápy, ani Pes se nepouští do ostrého boje, a za chvíli od sebe téměř pokojně odejdou.

Na Psa! Ale bez drápků :o)Asi i díky Psu domácímu si Kočičák rozdělil okolní psy podle velikosti na psy, před kterými se schová (ale nepádí úprkem, důstojně přeleze na druhou stranu plotu, zaleze pod auto, atp.), psy se kterými se dá rozumně mluvit, a psy, kteří nestojí ani za řeč.

Jednou jsme takhle potkali souseda s velkým kníračem, a protože jsme chtěli, aby šel Kočičák z procházky domů, vzali jsme ho na ramena, že ho "přes psa" přeneseme. Soused se ale k němu hned hlásil a s úsměvem se ptal, jestli je náš, a že to je ten darebák, co si vždycky u nich sedne na branku a směje se dolů jejich kníračovi, který na něj marně štěká, vrčí a cení tesáky. Psi zhruba do velikosti kokršpaněla jsou ti, co se s nimi většinou dá mluvit. Psi menší než Kocour by zasloužili nejlíp kousnout.

Na jiné procházce jsme potkali yorkshira, který se z nějakého důvodu vždycky hnal se ke mně a chtěl se nechat hladit. S naším Psem se zásadně ignorovali, jenže tehdy netušil, že za námi ještě kráčí generál Kocour. Ten přišel na roh, odkud viděl Psa čtoucího všechny vzkazy a cizího mrňavého psa u mě. Očividně ho ten malý začal zajímat, a vydal se rozhodným krokem k němu. Když si ho yorkshir všiml, ztuhnul, a potom se začal klepat. Kočka větší než on jde k němu rozhodně a neústupně, učiněná hrůza! Pak už začal zoufale koukat i na mě, jestli bych ho třeba nezachránila:o) Kočičák došel až k němu, začal si jej zvědavě očichávat, ale podle jeho vzhledu se nezdálo, že by s tím byl spokojen, zkusmo na něj maličko prsknul, a ten zvuk přinutil našeho Psa se otočit. Když náš Pes zjistil, že u jeho paničky a hlavně u JEHO Kocoura je cizí pes, neváhal ani vteřinu a okamžitě se rozeběhl nás zachránit a zakousnout toho drzého psa. Tomu jsem už zabránila, a snažila se Psovi vysvětlit, že se nic nestalo, že nás není potřeba zachraňovat, ale po očku jsem pozorovala Kocoura, který odcházel od toho chumlu s velmi spokojeným výrazem, jak se mu to pěkně povedlo:o)

O rok či dva později jsme šli se Psem na krátkou procházku. Bylo vlhko, lezavo a vůbec nepříjemno, takže Kocour s námi odmítl jít a rozhodl se na nás počkat na schodech u domu, že s námi půjde až zpátky domů. Procházka měla být skutečně krátká, tak jsem ani pořádně nedovřela branku a šla. Když jsme se už vraceli k domu, koukám, že na chodníku stojí sousedka, která vlastní dva westíky, což je ta rozumná velikost psa z hlediska Kocoura. Přišla jsem akorát včas, abych viděla, co se děje, a našeho Psa jsem držela z dohledu, jinak by šel zasahovat :o)

Oba westíci přišli ke Kočičákovi a chtěli se s ním kamarádit, jenže tentokrát z toho nic nebylo, protože bylo hnusně, Kocour chtěl jít už domů a na nic neměl náladu. Nejdřív jenom dával najevo nezájem, za chvíli pochopil, že musí říct důrazněji, že se s nimi bavit nebude, jinak neodejdou, a tak na ně prsknul. Starší westík to okamžitě pochopil a odešel. Mladší jen poodstoupil, a chvíli na Kocoura nechápavě koukal. Ale hned si zase dodal odvahy, a šel k němu znovu, znovu Kocour odvracel hlavu, že se s ním bavit nebude a nebude, až do něj začal westík žďuchat čumákem, to se Kocour znovu naštval a zaprskal mocněji než předtím. Westík zase jen poodstoupil a nechápavě koukal. Trvalo mu o něco dýl, než si dodal znovu odvahy, ale přeci jen znovu přišel. Teď naopak Kocourovi trvalo kratší dobu, než se rozhodl mu to vysvětlit jednou pro vždy. Ač bylo mokro a on se dotýkal země jen "špičkami" tlapek, v tu chvíli si sednul pořádně na zadek, čímž si uvolnil obě přední tlapky, a začal ho fackovat hlava nehlava, jako doma Psa, jenže oběma předníma tlapkama, které pěkně střídal. Ale protože věděl, že od tohohle psa nehrozí nic strašnějšího než to žďuchání, nebo snad olíznutí, fackoval se zataženými drápky. A protože to westíka nebolelo, chvíli jen nechápavě stál, až asi po šesté-sedmé facce utekl:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.21

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.2

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

západ slunce