letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

20. 6. 2018
Rubrika: O počasí

Ani meteorolog se bouřce nevyhne

Autor: martina f.

15.07.2009 20:11

Před krátkou dobou, když kolem všude hrozily povodně a denně byly bouřky, jsme měli mít s kamarády vítání léta. Domlouvalo se to pár dní předem, kdy jsem se připojila k hlasování na místo konání.

Ten den dopoledne proběhlo několik emailů, kde se kupodivu vůbec neřešilo co bude, až bude pršet, přestože všechna místa, mezi kterými se rozhodovalo, byla venkovní. Dokonce někdo někoho poučoval, ať si vezme deku či karimatku... bavila jsem se docela dobře, ale nechala jsem je v tom, protože jsem to nechtěla zrušit, což by se asi stalo, kdybych se zmínila o počasí. I když jsem trochu uvažovala o tom, že tam nakonec nepůjdu. Ale nakonec jsem se rozhodla, že je v tom nenechám, že tam půjdu zmoknout s nimi. Resp. moje představa byla, sejdeme se, dáme jedno, a po pohledu na radar to radši rozpustíme, abychom nezmokli. No a proto tam jít musím, protože mám ten radar:o)

Už cestou v tramvaji nade mnou trochu pršelo, ale na Letné pořád ne, buřina se vytvořila (během 15 minut!) západně od Vltavy, tzn. na správném místě, protože počasí zrovna putovalo západním směrem, takže tam to nevadí.... Jenže ona rostla jaksi na všechny strany, nejen nahoru, naopak o pohybu jakýmkoli směrem se vůbec mluvit nedalo. Už poslední dvě zastávky v tramvaji nebylo téměř nic slyšet kromě vytrvalého burácení hromu.

A právě, když jsem dolezla pod metronom, začal liják i na Letné, a do toho práskalo někde hodně blízko. Jako správný meteorolog jsem vytáhla deštník, postavila se pod strom a čekala, až přejde to nejhorší:o). Mezitím jsem ještě telefonovala s kamarádem, jak daleko to prásklo (nejbližší byl 1,3 km ode mě, což vzhledem k udávané přesnosti měření ± 1km opravdu není mnoho). Porušila jsem všechna pravidla bezpečnosti při pohybu za bouře. Ale shodou okolností se mi nic nestalo. Nicméně kamarádi na místo srazu nedorazili, v tom nečase se jim ani nebylo lze divit, jeden mi ale po telefonu udal nové místo srazu, jen kousek odtamtud, že tam je výborná nekuřácká hospoda.

Podívala jsem se na mapu v mobilu, a vydala se tím směrem. Už nepadaly trakaře, jen dost pršelo. Cestou k silnici jsem nejdřív prošla potokem, co najednou tekl přes celou cestičku. U dalšího potoku jsem se rozhodla to vzít "okolo", tedy po trávě. Jak asi v takovém počasí vypadá tráva, netřeba vysvětlovat, já ale po předchozím projití po kotníky v potoce doufala, že tohle bude aspoň o 1 cm lepší, nebylo... kromě vody jsem nabrala i trávu a další drobnosti do sandálek. Další potok jsem tedy prošla už bez váhání, ale ten už nebyl tak čistý, takže teprve teď mi začalo bahýnko čvachtat mezi prsty.

A nakonec jsem přišla k přechodu pro chodce, tam byly vyježděné koleje plné vody, podle projíždějících aut aspoň 20 cm hlubokých. Problém byl hlavně v mokré dlažbě všude kolem, takže jsem se trochu bála přeskakovat, klouzalo to i jen při chůzi, nakonec jsem to přeci jen riskla, a dostala se na druhou stranu (jaké nemilé překvapení na mě na druhé straně čekalo, když jsem zjistila, že ta mapa, co jsem se na ni v mobilu koukala, nebyla orientována na sever, takže musím úplně jinam, pochopitelně zpátky:o)

Nakonec jsem hospodu našla, tam nikdo, kamarád už to totiž nevydržel a odešel, ale když jsem mu zavolala, tak se chudák vrátil. Já v tu chvíli už jen s trochu špinavýma nohama, ale vlastně suchýma, protože ze sandálků to vyteče raz dva, on ale promáchaný na kůži, z bundy mu pršelo na kraťasy, boty durch... Takže mezitím odvolal všechny ostatní. Ale nakonec se nás sešlo 6 navzdory počasí:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.17

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   červen 2018

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

západ slunce