letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

16. 11. 2018
Rubrika: O strojích

Cesta do kina

Autor: martina f.

29.09.2009 22:29

Pes je víceméně hodný, Kocour si užívá posledních dnů letního režimu, kdy je skoro pořád venku a domů zavítá jen na pár minut na pár soust, dvě pohlazení, sem tam mlíčko. Takže oba jsou bez afér, ale taky bez legrace. Konečně se tedy na tomto bloku dostávám ke třetímu zástupci mužského pohlaví v naší domácnosti - ke svému Muži, i když jemu tím radost asi neudělám:o)

Vyhráli jsme lístky do kina. Bohužel člověk nevyhraje lístky do oblíbených malých biografů, kde jsou před filmem reklamy na "restauraci přes ulici" a "cukrárnu za rohem", soutěže o lístky jsou pouze do mohutných multikin nejlépe spojených s obchodními centry. A ty nemáme (naštěstí) ani za rohem, ani naproti.

Vyzvedla jsem vyhrané lístky docela pozdě, takže jsme to museli stihnout za pár dní. Jeden den topím děti, druhý měla přijít návštěva, pak jedeme na výlet... Vyšel z toho jenom pátek večer. V sobotu ráno měl pak přijet kamarád a společně jsme měli vyrazit na onen výlet, a protože jsme vyhráli lístky na film předlouhý, multikino daleko, ráno vstáváme, Muž navrhl, že bychom měli jet na motorce, než třikrát přestupovat v mhd, hlavně proto, abychom se brzy vrátili, šli brzo spát a mohli brzo vstát.

Dojeli jsme tedy do kina, podívali se na dlouhý film (včetně mnoha minut reklam, bez nichž by byl film o dost kratší, ale aspoň jsou jen na začátku, nejen uprostřed, ale ani po přestávce nebyly, což mě až překvapilo...), a sešli na parkoviště k motorce. Už jsem si nasazovala helmu, že jen počkám, až Muž vyparkuje, otočí motorku správným směrem, nasednu za něj a hurá domů.

Jenže ono to vyparkovávání nějak pořád nešlo, a nešlo... Tak jsem helmu zase sundala, abych se mohla zeptat (a hlavně slyšet odpověď), co se to vlastně děje. Muž mi vysvětlil, že se asi vybila baterka, protože asi nechal svítit světlo. Člověk to zná z auta - přeci je potřeba jen roztlačit (nebo roztáhnout) a pojedeme, tak co tak smutně. Na to jen podotkl, že u motorky to asi tak jednoduše nepůjde, ale že to aspoň zkusíme. Po krátkém pokusu jsem zjistila, že já nepomůžu, ani jsem si neškrtla. Tak jsem jen držela všechny helmy, bundy, aby to šlo snáz a Muž se pokoušel rozbíhat s motorkou, potom se dokonce nabídl i neznámý mladík (navzdory protočeným očím své slečny, ale bylo mi jí líto). Při jednom takovém pokusu je dojeli dva pomáhající a chránící, ale ani ti nepomohli a neochránili nás od potupné cesty tramvají a autobusem. Domů jsme dojeli asi 2 hodiny po skončení filmu.

Ale to v rámci brzkého hupnutí do postele a brzkého ranního vstávání nebylo všechno:o) Doma jsme nechali nabít baterku (kterou jsme s sebou vezli v tašce), a ráno jsme jeli autem ke kinu. Muž tam zpátky zamontoval baterii, já nasedla za volant čtyřkolového oře, on dvoukolového a každý po své ose dojeli domů. Ta "rychlá" cesta do kina nás tedy stála minimálně 3 hodiny spánku, a to jsme chtěli hlavně ušetřit čas :o))Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.91

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.2

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

západ slunce