letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

19. 5. 2019
Rubrika: O zvířatech

Na veterině

Autor: martina f.

31.10.2009 19:49

Kočičák má za sebou příliš mnoho zkušeností s veterinou a docela si pamatuje, že mu tam navzdory všem příkořím nakonec vždycky pomohli, Psovi se tam nikdy nic strašlivého nestalo, přesto tam nechodí s nadšením, ale ani se nevzpírají tak, že bychom se s nimi museli prát, jak občas člověk vídá. A na místě samém jsou poměrně trpěliví.

Jednou si náš Pes nějak pošramotil jeden drápek, trochu krve, nazdvihoval tlapku a nechtěl nám moc dovolit se na ni podívat. Protože jsme ještě nebyli moc zběhlí v ošetřování zvířat (několik týdnů na veterině jsme s Kocourem strávili až o pár let později), pro jistotu jsem ho vzala k paní doktorce. V rámci léčby mu tlapku (mimo jiné, krvavější, tudíž pro mě nepopsatelné činnosti) začala dezinfikovat. Byla to zadní tlapka, a tak Pes během "operace" stál na stole zády k ní, čelem ke mně, a od chvíle, kdy si vzala jeho tlapku do rukou, mi pro jistotu ještě strčil hlavu pod rozepnutou bundu. Jinak ale trpělivě čekal, až mu povolím utéct daleko, hodně daleko. Dezinfekce ale trvala už nějak dlouho. A sotva jsem si to pomyslela, promluvila paní doktorka a pochválila Psa, jak je trpělivý a hodný, a že zrovna tahle dezinfekce je opravdu hodně štiplavá. Jen to dořekla, pod bundou se mi ozval zoufalý pláč. Podívaly jsme se na sebe a vzápětí se začaly smát. A navzdory pláči Pes pořád dál držel, jen jsme mu teď obě slibovaly, že "už to bude". Paní doktorka naštěstí opravdu za chvilku s dezinfekcí skončila.

Pes a KocourNa jednu z dalších návštěv u této doktorky jsme vzali už i Kocoura, tehdy ještě malé koťátko, přišli jsme jen na "kočkování", ať s nimi chodíme najednou a ne postupně. První šel na řadu Kočičák, poprvé na veterině, netuše, jaké zákeřnosti se tady může dočkat, zkoumal vyšetřovací stůl. Pes šťasten, že mohl zůstat na zemi, se taky rozhlížel, protože tohle byla nová zkušenost, je na veterině, ale neposadili ho hned na stůl. Když najednou Kocoura vzaly cizí ruce, tak se začal mírně vzpouzet, a krátce zamňoukal. V tu chvíli Psa přestaly zajímat všechny ty pachy, co jich byla ordinace plná, a rychlým pohledem zjistil, že jeho chlupatou hračku drží paní doktorka, a šup na ni s vyceněnými zuby. Nic paní doktorce neudělal, ale všechny nás tím překvapil. Doma se ke Kocourovi ještě choval skoro jako k vetřelci, ale evidentně to byl už Jeho vetřelec, kterému může vynadat jen on. Takže při samotném očkování jeden z nás držel Kocoura, a druhý Psa.

Po mnoha letech už je to úplně jiné. Letos jsem šla s Kocourem napřed, protože po zaparkování bych už nevystoupila:o). Muž se Psem dorazili chvilku po nás, to už Kocour trpělivě seděl na stole, jen mírně nespokojen. Všechny injekce vydržel bez mrknutí oka. A tentokrát dokonce ani nikoho nepoprskal, když dostal poslední dávku do nosu (ale ta je samozřejmě bez jehly, jen mi není moc jasné, k čemu to slouží, když to hned vyfrká, teda vlastně - letos to poprvé nevyfrkal:o) Úplně vzorný Kocour, však taky paní doktorka byla v šoku, a vyprávěla, že nedávno málem museli jednu kočičku kvůli očkování uspat, že dokonce vzteky rozebrala i přepravku, v které ji donesli. O to víc překvapujeme my s Kocourem na rameni, většinou spokojeně sledujícího psy procházející dole pod ním.

Zato Pes letos odmítal dokonce i vstoupit do ordinace, navzdory tomu, že ostatní 3 jsme tam už byli, takže by venku zůstal Osamocen, a to on vůbec nemá rád. Ale nakonec i on očkování zvládl celkem v pohodě, v tichosti, jen s mírným třesem těla:o) Kočkování u něj většinou končí ostříháním drápků, tedy aspoň některých. To bývá největší zádrhel, po každém střihnutí vyškubne inkriminovanou tlapku a pokouší se ji schovat, bohužel pro něj je vždycky na místě dostatek vhodných rukou, které ji zase vyloví.

Když je Pes na vyšetřovacím stole, Kocour se už prochází po ordinaci, a na vhodném "pelíšku" si pečlivě umývá "postižená" místa. Letos si našel nové místo, na stole, kde doktoři vypisují recepty, účty... Tedy na stole přímo ne, vylezl si co nejvýš, aby měl přehled, a nejvyšší na stole byla tiskárna. Když jsem ho chtěla hnát dolů, paní doktorka s úsměvem prohlásila, že dokud očkuje, nic tisknout nepotřebuje, tak tam zůstal, po umytí se stočil do klubíčka a málem by usnul, kdybychom se neodebírali k odchodu, to už se hnal ke dveřím stejně rychle jako Pes:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.13

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

západ slunce