letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

25. 3. 2019
Rubrika: O zvířatech

Kočičí stížnosti

Autor: martina f.

22.01.2010 15:50

Už jsem zjistil, že panička má něco společného s počasím. Tak si k ní poslední dobou chodím stěžovat, aby laskavě něco udělala s tím bílým studeným na zemi, říká tomu sníh. Ona se mě pokoušela uplatit pucinkama, vodou v umyvadle, trochu si mě udobří jedině mlíčkem, jenže to mi nedává dost často :o( Když s tím nic nedělala, říkal jsem jí, ať to aspoň někam napíše, když sama s tím nic udělat neumí. Smála se, že jedině na lampárnu, ale pak mi poradila, ať si to napíšu sám, když mi to tak vadí, že ona má zimu ráda, a v lednu je sníh normální, a ať si nestěžuju, že se aspoň pořádně vyspím zimním spánkem. Tak jsem nabrousil drápky, a píšu to sám.

Je sice pravda, že se teď dost prospím, ale ne proto, že bych chtěl, to proto, že musím. No řekněte, co mám jiného dělat. Když jdu ven, začne to hned u dveří. Jak se otevřou, zavane na mě taková zima, že bych se nejradši otočil a šel zase dovnitř, jenže když musím, tak musím. Ale zase je fakt, že se do toho sněhu mnohem líp dělá důlek, a ještě líp se potom zahrabává, ale to jen tak mezi námi kočkami...

Vedle schodů mám kobereček, když tam sedím, panička mi říká Sfingo. To by mě zajímalo, kdo to byla ta Sfinga, asi nějaká veliká kočka, hm, třeba by uměla zařídit, aby nepadal sníh a aby svítilo sluníčko, to by bylo fajn. No ale ten kobereček, ten je občas taky bílý, nebo potom mokrý, ani sedět kde nemám. Ještě že mám hodného souseda. Za to, že mu vychovávám jeho malou fenku, mi dal podobný kobereček do staré boudy. To je lepší, protože tam mám i střechu nad sebou. Jenže tenhle soused bydlí hrozně daleko, mezi našimi domy bydlí 3 další fenky (bez boudy!), a v tomhle počasí se tak daleko dojít nedá. No fakt ne, hrozně to zebe, a tuhle mi to i podklouzlo, ještě že mě nikdo neviděl, to by byla ostuda.

Kocour u dveříZaváhání na prahu mi panička nikdy neodpustí, normálně mě vyšoupne drze ven, do zimy! Někdy jdu hned na kobereček, abych se rozkoukal, než se pustím do práce. Když je potřeba velmi akutní, utíkám rychle pod vozejk (aby mě panička neviděla). Potom se jdu rozhlídnout, jestli by nebylo komu vynadat, ale žádná jiná kočka nikde není, jen občas sousedovic Mikeš, ale ten jen sedí a ani se nehne. Prý aby mu nebyla zima. Takže prohnat není koho, jen občas narazím na nějakého psa, ale když ho chci dohonit, zase musím na to bílé studené. Po pár krocích mě tak zebou tlapky, že jdu honem zpátky na kobereček.

Jen občas, když jdou ven i se Psem, to je nuda už tak strašlivá, že s nimi jdu i po tom sněhu. Cestou Psa třikrát ulovím, on to nemá rád, dědek jeden, ale mě to baví, vždycky sebou tak trhne, jak na něj skočím:o) Nejlepší je, když se mnou páníčci spolupracujou, házejí mu sníh mým směrem, on za ním běží, já se přikrčím a ulovím. Ale to je teď jediná legrace, kterou mám. Za chvíli jsem zmrzlý tak, že jdu zase zpátky domů.

Tam se najím, napiju, umyju a ne a ne zabrat. Po 20 hodinách spánku se mi prostě spát už nechce, tak se zkusím otočit na druhou stranu; zkusím jedno křeslo, druhé křeslo, páníčkův stůl. Pak na chvíli přeci jen usnu, ve snu se mi zdá o sluníčku, kytičkách a ptáčcích, a když se probudím, hned chci zase ven. Jenže když mě tam pustí, je tam pořád stejně zima a bílo jako před tím. Teď jsem se zeptal paničky, kdy to konečně skončí, a ona se usmála, že to vypadá, že bude ještě větší zima, brr. Nejhorší je, že se u toho vždycky tak usmívá, jako by ji to těšilo. Teda ono ji to fakt těší, ale mně je zima! Udělej s tím něco, lampárno!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.11

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

západ slunce