letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

20. 7. 2019
Rubrika: O politice

Defenestrace

Autor: martina f.

25.05.2010 21:28

Tak zase můžeme po 4 letech hodit někoho do urny. Toto nemá být agitka za nějakou stranu, to bych si totiž nejdřív musela být jistá tím, koho chci volit, a já jsem si zatím jistá jen tím, koho volit nechci. Po obdržení volebních lístků jsem si ty "ne" odkládala na jednu hromádku, když jsem držela v ruce poslední lístek, zjistila jsem, že mám hromádku jen jednu... Nakonec jsem rukou šmátralkou něco vylovila, ale že by ze mě odkapávalo nadšení, to opravdu ne.

Sledovala jsem dost vedlejších volebních aktivit, ty hlavní radši ne, protože pak bych k volbám asi jít nemohla... Nejvíc mě zaujaly dvě z nich - "vyměňte politiky" a "defenestrace". Ta první je sympatická, ale nedává žádný konkrétní návod (ano, vím, záměrně a pochopitelně).

Defenestrace nabízí taky návod na výměnu politiků - kroužkováním. Když jsem si to přečetla prvně, v nějakém hromadném emailu, přišlo mi to jako objev Ameriky... Kroužkování všichni známe, můžeme použít už dávno, atd. A říkala si, že něco podobného použiju, dokonce jsem měla i tip, jak na tu "moji" stranu, co ji nejmíň nechci volit, podle jakého klíče kroužkovat. Ale pak mi došlo, že to právě ne, kolik lidí zakroužkuje stejně jako já? Pak se tam dostane ten blbec zepředu (blbec vepředu je všude:o), co ho tam ale opravdu moc nechci. Takže nakonec budu kroužkovat podle Defenestrace 2010.

Zajímavé bylo, když byl p. Janouch pozván do speciálních Otázek VM. Pitomci (alias politici) jako jeden muž prohlašovali, že to je zcela demokratické, ale že by si lidé měli vybrat na základě jiných kritérií koho zakroužkovat. Pan Janouch to chtěl celkem logicky okomentovat, že v tom je právě ten vtip, že takhle víc lidí (všichni určitě ne, pochopitelně) zakroužkuje stejně, tudíž je větší šance, že to zafunguje. Ale tento komentář ho říct nenechali, asi proto, že je v celé té výzvě opravdu důležitý.

Nechci nikoho k ničemu vyzývat, ale pokud by se někdo zamýšlel nad kroužkováním, přemýšlejte i nad defenestrací. A jak jsem právě zjistila, nebyl to nápad prof. Janoucha, ale největšího Čecha - Járy Cimrmana! Koho jiného tedy poslechnout :o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.17

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

západ slunce