letní obloha

Matesovo

TÝDEN.CZ

20. 7. 2019
Rubrika: Matesovo

Jak se žije s Břichem

Autor: martina f.

29.10.2010 19:00

S postupně zvětšujícím se Břichem začínám být (zejména pro okolí jistě nepříjemně) monotématická. Konečně jsem pochopila, proč se na mateřskou posílá už 6 týdnů před termínem, tak už se to prosáklo až sem...

Nejdřív jsem se na rostoucí bříško asi jako každá (nebo přinejmenším skoro každá) těhotná velice těšila, když mi postupně přestávalo být oblečení a já zjistila, že těhotenská móda je nechutný byznys, už to těšení na velké bříško krapet přešlo. Po urputném souboji s vlastním svědomím jsem si koupila celé jedny těhotenské kalhoty, za pouhých 1000 Kč, a to byly nejlevnější, co jsem našla. Ještě že kamarádka usoudila, že těhotná už nebude a věnovala mi několikero kalhot po sobě (a po švagrové), tak jsem usoudila, že s tím už vystačím.

Už ale na začátku léta jsem cítila krapet problémy s vázáním tkaniček, a to přitom na mě ještě nic moc vidět nebylo. Teď už jsem byla donucena přejít na nerozvazovací techniku, naštěstí máme dlouhou lžíci na boty, tak se to dá. I když předevčírem se mi jedna tkanička rozvázala, tak jsem musela vázat, hekala jsem u toho, supěla, ale nakonec se zadařilo. Potom jsem se na procházce potkala se sousedem, že bylo docela teplo, byl jen v košili, a já nemohla odtrhnout oči od jeho břicha, a pořád jsem musela myslet na to, že on s tím žije už kdoví kolik let, že bych se ho mohla zeptat na fígl s vázáním tkaniček, i když už ho moc nevyužiju. Ale nakonec jsem drzý dotaz polkla, měl totiž v rukou vidle :o)

Taky jsem zjistila, že není nijak jednoduché si ostříhat nehty na nohou. Zrovna včera jsem předváděla komické číslo, jak si (ne)ostříhat nehty. Levá noha šla docela snadno, pravá už výrazně hůř, nejhůř to ale vypadalo s pravým malíčkem. Po 5 minutách přemýšlení, jestli je lepší si vykloubit kotník, kyčel, koleno nebo zápěstí jsem začala uvažovat, že 9 ostříhaných nehtů z 10 je vyloženě dobré skóre a když u toho zůstane, taky se nic nestane. Už z dřívějška vím, že mi není příjemné, když mi stříhá nehty na nohou někdo jiný, tak jsem o asistenci nežádala. Ale potom jsem začala vysvětlovat Muži, že to sice nemám ráda, ale že jestli do příště neporodím a břicho ještě poporoste, tak už ho o tu asistenci požádat budu muset, ale aby se psychicky připravil na to, že mu budu s tou nohou cukat, vydávat u toho spoustu nepříjemných zvuků a vůbec mu to ztěžovat, ale že to ostříhání bohužel budu potřebovat. Právě při vzpomínce na tyto scény u stříhání nohou v pozdějším věku (jako dítě jsem mamince držela bez problémů, to až později mi to začalo tak strašně vadit...) mě povzbudily v novém úsilí dostříhat i ten poslední nehet. Nakonec jsem si vykloubila všechny výše uvedené klouby naráz a povedlo se, navzdory tomu, že už se procedury moc nemohly účastnit oči, protože jim ve výhledu překážela složitá soustava končetin a břicha.

Tak se už moc těším, až budeme 3, a já si v posteli přitáhnu zase kolena až k bradě, ostříhám si nerušeně nehty na nohou, obléknu si cokoli si vzpomenu, ale hlavně - až budu moct to miminko pořádně pochovat, hladit ho přes bříško přeci jen není úplně ono:o)Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.29

Diskuze

martina f.

Především o mém Muži, Dcerce, Psu a Kocourovi, ale určitě i o jiných věcech, které mi (ne)udělají radost.
mates
Oblíbenost autora: 9.19

O autorovi

Meteorolog(yně) sdílející domácnost s Mužem, Dcerkou, Psem a Kocourem, tyhle věci budou mít asi největší vliv na to, o čem to tu bude.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

západ slunce